Kom 8 oktober ook: # NietWachtenMaarWonen

6 oktober 2026

Van 10.00 tot 17.00 uur maken we dak- en thuisloosheid zichtbaar en gaan we met voorbijgangers in gesprek. Dat doen we samen met Stichting Springplank, Ervaring die Staat, Leger des Heils, Straatzaken, Vluchtelingen in de Knel, Straatpastoraat en Stichting oog in Oog.

Dat doen we samen met Springplank, Ervaring die Staat, Leger des Heils, Straatzaken, Neos, Vluchtelingen in de Knel, het Straatpastoraat en Stichting oog in Oog.

Voor wie geen veilige woonplek heeft, staat het leven stil. Mensen slapen noodgedwongen buiten, verblijven met hun kind(eren) bij familie of vrienden, leven in een tent of zitten in de opvang. Ook in Eindhoven is de nood hoog: de gemiddelde inschrijfduur voor een sociale huurwoning is meer dan acht jaar. Vanuit onze eigen praktijk zien we hoeveel gezinnen geen eigen thuis hebben van waaruit zij kunnen werken aan hun problemen en herstel. Het ontbreken van een stabiele woonplek raakt ieder gezinslid en heeft grote invloed op het leven en de mogelijkheden om weer perspectief op te bouwen.
Dakloosheid kunnen we voorkomen en oplossen door eerder in te grijpen, woononzekerheid serieus te nemen en een woning vaker als eerste stap uit dakloosheid te zien, in plaats van als laatste.

Kom je ook langs op 8 oktober?
§ Catharinaplein, Eindhoven
§ Donderdag 8 oktober
§ 10.00 – 17.00 uur

Wil je onze oproep ook steunen?
Teken dan de landelijke petitie: niet wachten, maar wonen: https://allesbegintmeteenthuis.nl/teken-de-petitie-niet-wachten-maar-wonen/